Næstkommanderende til 2. Lette Infanterikompagni ved XIII Lette Infanteribataljon |
Haderslev, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Chef for Operationssektionen ved 1. Panseringeniørbataljon (genopslag) |
Skive, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Electronic Warfare (EW) operatør i EW Kompagniet, Efterretningsregimentet |
Fredericia, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Gruppefører ved Electronic Warfare Kompagniet, Efterretningsregimentet |
Fredericia, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Kaptajn til Tjenestegrensinspektørelementet ved Trænregimentets Tjenestegrensafdeling (genopslag) |
Aalborg, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Logistikhjælper til STAB ISRBTN ved Efterretningsregimentet i Varde (genopslag) |
Varde, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Næstkommanderende i Center for Landmilitære Operationer (CLO) |
Frederiksberg, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling - Chef for Totalforsvarskompagni under Hærhjemmeværnsdistrikt Sydøstjylland |
Haderslev, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sagsbehandler til Efterretningssektionen ved Hærkommandoens Stab i Karup |
Karup, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sagsbehandler til Hærkommandoens Logistiksektion (G4), Karup (genopslag) |
Karup, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sagsbehandler til Koordinationsafdelingen i Kapacitetscenter Land/FMI |
Ballerup, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Transportmand til Drivmiddelsektion Oksbøl i 1 Forsyningskompagni (genopslag) |
Oksbøl, Danmark |
5. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Elementleder til Internationalt samarbejdselement i G7 i Hærkommandoen |
Karup, Danmark |
6. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Korporal kontorhjælper ved Gardehusarregimentet på Antvorskov Kaserne Slagelse |
Slagelse, Danmark |
6. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Mekanikere til Værksted Oksbøl (genopslag) |
Oksbøl, Danmark |
6. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Mekanikere til Værksted Skive |
Skive, Danmark |
6. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Næstkommanderende gruppe til 3. Panseringeniørkompagni i Skive |
Skive, Danmark |
6. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Pansret Ingeniørsoldat til Panseringeniørdeling ved 3 Panseringeniørkompagni i Skive |
Skive, Danmark |
6. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Vagt og bevogtningsassistent til S2 ved Ingeniørregimentet i Skive |
Skive, Danmark |
6. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Forsyningshjælper til Forsyningssektionen, ved EOD- og Searchkompagniet i Skive |
Skive, Danmark |
7. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Ingeniørofficer i G3 ved 1. Brigade - Rotationsstilling |
Holstebro, Danmark |
8. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Operationsofficer ved 4. Nationale Støttebataljon |
Vordingborg, Danmark |
8. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sagsbehandler og NK/S1 til Stabselementet ved Gardehusarregimentet (genopslag) |
Rønne, Danmark |
8. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
ACOS S3 til V Uddannelsesbataljon ved Gardehusarregimentet |
Slagelse, Danmark |
10. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Elektronikmekaniker ved 4 Panserinfanterikompagni/II/Jydske Dragonregiment |
Holstebro, Danmark |
10. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Vognkommandør Piranha 5 til STKMP/I/GHR i Slagelse (Genopslag) |
Antvorskov, Danmark |
10. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Efterretningsbefalingsmand og fører for Field Exploitation Team, Efterretningsregimentet i Varde (Genopslag) |
Varde, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Efterretningsbefalingsmand til S2 efterretningssektionen EOD & Search ved Ingeniørregimentet i Skive (genopslag) |
Skive, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Elektronikfagtekniker til Værksted Slagelse ved Forsvarets Vedligeholdelsestjeneste (genopslag) |
Slagelse, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Faglærer ved Løjtnantsuddannelsen i Slagelse (genopslag) |
Slagelse, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Faglærere ved den Grundlæggende Sergentuddannelse i Varde (genopslag) |
Varde, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Forsyningsbefalingsmand ved 1. Hærens Basisuddannelseskompagni i Aalborg |
Aalborg, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Forsyningsbefalingsmand ved Hærens Sergentskole i Varde |
Varde, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Forsyningshjælper til Staben 2. Military Intelligence Bataljon, Efterretningsregimentet Varde (genopslag) |
Varde, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Forsyningshjælper til STKMP/1PNIGBTN/1BDE ved Ingeniørregimentet i Skive |
Skive, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Gruppefører Search ved EOD- og Searchkompagniet (Genopslag) |
Skive, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Kaptajn til Personel- og Organisationselementet (G1) i Hærkommandoens Stab |
Karup, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Leder af administrationselementet i sektionen for Erhvervsrettet konstabeluddannelse (EKU) ved Hærkommandoen. |
Karup, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Logistikbefalingsmand til S4 ved II Uddannelsesbataljon, Den Kongelige Livgarde (genopslag) |
Allerød, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Lærer og NK/deling til Løjtnantsuddannelsen ved Hærens Sergentskole |
Slagelse, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Motormekaniker til 5. Uddannelseskompagni i Vordingborg (genopslag) |
Vordingborg, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Næstkommanderende deling til 1. Uddannelseskompagni ved II Bataljon, Den Kongelige Livgarde (genopslag) |
Allerød, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Næstkommanderende deling til 3. kompagni ved II Uddannelsesbataljon, Den Kongelige Livgarde (genopslag) |
Allerød, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Næstkommanderende vagthold til Vagtkompagniet ved Den Kongelige Livgarde |
København, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Operationsofficer i G5 og Plancenteret i 1. Brigade |
Holstebro, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling - Logistikbefalingsmand (SSG-Reserve) i G4 ved 2. Brigade |
Slagelse, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling - Operationsbefalingsmand (Reserve) i Planlægningssektionen ved Stab 2. Brigade |
Slagelse, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sagsbehandler til Kampvogns- og bjærgningssektionen ved Tjenestegrens-afdelingen for Kamptropper og Kamptjeneste |
Holstebro, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sagsbehandler til Tjenstegrensafdelingen ved Efterretningsregimentet. |
Varde, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sanitetsbefalingsmand til 3 HRU Eskadron, V uddannelsesbataljon ved Jydske Dragonregiment (genopslag) |
Holstebro, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sergenter som instruktør ved den Grundlæggende Sergentuddannelse i Varde (genopslag) |
Varde, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Vagtassistenter til den faste vagtstyrke ved Trænregimentet (genopslag) |
Aalborg, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Værkstedsbefalingsmand (sergent) til Forsvarets Vedligeholdelsestjeneste i Aalborg |
Aalborg, Danmark |
12. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Electronics Counter Messure Specialist (KP), ved EOD- og Searchkompagniet i Skive |
Skive, Danmark |
13. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Elektronikmekaniker til Værksted Skive |
Skive, Danmark |
13. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Explosive Ordnance Disposal (EOD) Specialist ved Ingeniørregimentet i Skive |
Skive, Danmark |
13. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Ambitiøs chef for Operationssektionen ved 1. Intelligence Surveillance Reconnaissance Bataljon |
Varde, Danmark |
14. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Gruppefører for EOD gruppe til 5 EODKMP ved Ingeniørregimentet i Skive |
Skive, Danmark |
14. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Lager- og logistik/reservedelsekspedient til forsyningstjenesten ved Vedligeholdelsesområde Øst i Korsør |
Korsør, Danmark |
14. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling - Kaptajn af reserven til operations- og planlægningscellen i G3 ved MND N |
Antvorskov, Danmark |
15. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling - Major af reserven til operations- og planlægningscellen i G3 ved MND N |
Antvorskov, Danmark |
15. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sagsbehandler og næstkommanderende ved Kontrolsektionen i Hærkommandoen |
Karup, Danmark |
15. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Advanced Search Advisor til EOD- & Searchkompagniet ved Ingeniørregimentet |
Skive, Danmark |
16. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Næstkommanderende search gruppe 5. EODKMP ved Ingeniørregimentet i Skive |
Skive, Danmark |
16. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
”Bliv en nøglespiller i Forsvarets Ingeniørtjeneste: Styrk Vores Team som Sagsbehandler” |
Skive, Danmark |
19. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Administrationsbefalingsmand (S1) til Opklaringsbataljonen, Bornholm, Gardehusarregimentet (genopslag) |
Rønne, Danmark |
19. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
FIRST IN – LAST OUT! Vær med til at flytte noget i virkeligheden - bliv gruppefører i MOVCON |
Karup, Danmark |
19. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Kaptajner til stab 1. Artilleriafdeling, Danske Artilleriregiment |
Oksbøl, Danmark |
19. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Operationsofficer I/GHR (Genopslag) |
Slagelse, Danmark |
19. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Stabshjælper (KP) til 1PNIGBTN/IGR ved Ingeniørregimentet i Skive |
Skive, Danmark |
19. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Stabshjælper (KS) til 1PNIGBTN/IGR ved Ingeniørregimentet i Skive |
Skive, Danmark |
19. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Elektriker til Værksted Slagelse ved Forsvarets Vedligeholdelsestjeneste (genopslag) |
Slagelse, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Forsyningsbefalingsmand i Stabskompagniet/ 1. Brigade (genopslag) |
Fredericia, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Geværskytte 1 til 2DEL/1/I ved Gardehusarregimentet |
Slagelse, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Instruktører til sanitetselementet i kursussektionen ved Tjenestegrensafdeling Trænregiment |
Aalborg, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Kaptajn til det Geospatiale Center |
Skive, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Kompagnibefalingsmand til 2. HBU kompagni ved II Livgardebataljon, Den Kongelige Livgarde |
Allerød, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Leder uddannelsesmaterielkontor og logstikbefalingsmand S4 sektionen ved Den Kongelige Livgarde |
Allerød, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Musikalsk konstabel til Tambourkorpset ved Den Kongelige Livgarde |
København, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Operations- og Føringsuddannelse 2025/2026 |
København, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Operationsofficer i G3 ved 1. Brigade |
Holstebro, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Stabschef ved Trænregimentet |
Aalborg, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Stabskursus i USA |
Udlandet |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Taktisk Befalingsmand (TAKBM) til Unmanned Aerial System Kompagniet ved Efterretningsregimentet i Varde (genopslag) |
Varde, Danmark |
20. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Dedikeret sagsbehandler til uddannelse på - og udvikling af de pansrede hjulkøretøjer i Hæren v. Faggruppe Panser/2. Kapacitetsafdeling i Oksbøl |
Oksbøl, Danmark |
22. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Er du Forsvarets Vedligeholdelsestjenestes nye Forbindelsesofficer Land |
Ballerup, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Er du Forsvarets Vedligeholdelsestjenestes nye Forbindelsesofficer Land |
Ballerup, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Kompagnihjælper til 3. Vedligeholdelseskompagni ved 1. Logistikbataljon |
Aalborg, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Kører for stabschef ved 1. Logistikbataljon |
Aalborg, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Logistikbefalingsmand til Logistiksektionen (S4) ved Stab 1. Føringsstøttebataljon/1. Brigade |
Fredericia, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Assisterende Stabschef og ældste reserveofficer (major) ved Hærhjemmeværnsdistrikt Københavns Vestegn. |
Ballerup, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Næstkommanderende (oversergent) til Totalforsvarsstyrken i Østdanmark |
København, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Sagsbehandler for operativ Logistik ved styrkeudviklingssektionen for logistik ved Trænregimentet |
Vordingborg, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Seniorsergenter til 4. Nationale Støttebataljon i Vordingborg |
Vordingborg, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Stabshjælper S1 til stab/ 1. Føringsstøttebataljon i Fredericia |
Fredericia, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Taktisk kommunikationsbefalingsmand ved 4. Transportkompagni, 1. Logistikbataljon (genopslag) |
Aalborg, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Transportmand til Svær Transportdeling/ 4. Transportkompagni i Holstebro (genopslag) |
Holstebro, Danmark |
26. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Eskadronchef i Marineeskadronen (HBU+HRU) ved Opklaringsbataljonen på Bornholm |
Rønne, Danmark |
27. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Reservedelsbefalingsmand til Værksted Aalborg (genopslag) |
Aalborg, Danmark |
27. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Forsyningshjælper/LFME-operatør til TA KAMP ved PNINF & MEKINF (genopslag) |
Antvorskov, Danmark |
31. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Kontorhjælper til Personeladministrationselementet ved Trænregimentet i Aalborg |
Aalborg, Danmark |
31. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Oversergenter til 4. Nationale Støttebataljon i Vordingborg |
Vordingborg, Danmark |
31. maj, 2024 - Kl. 23.59 |
Oversergenter til 1. Artilleriafdeling i Oksbøl |
Oksbøl, Danmark |
1. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Værkstedsbefalingsmand til Garnisonsværksted Bornholm (genopslag) |
Rønne, Danmark |
1. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Seniorsergenter til 1. Artilleriafdeling, Danske Artilleriregiment (genopslag) |
Oksbøl, Danmark |
2. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Stabshjælper ved sanitetselementet i kursussektionen ved Tjenestegrensafdeling Trænregiment (genopslag) |
Aalborg, Danmark |
2. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Befalingsmænd af reserven til Trænregimentet |
Fast bopæl |
3. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Konstabel af reserven ved Slesvigske Fodregiment |
Haderslev, Danmark |
3. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Oversergenter til reserven ved Slesvigske Fodregiment |
Haderslev, Danmark |
3. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstillinger - Kaptajner til reserven ved Gardehusarregimentet |
Slagelse, Danmark |
3. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstillinger - Seniorsergenter til reserven ved Gardehusarregimentet |
Slagelse, Danmark |
3. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Genopslag - KOMPAGNIBEFALINGSMAND TIL COMMAND SUPPORT COMPANY |
Udlandet |
9. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstillinger - Premierløjtnanter af reserven til Danske Artilleriregiment |
Oksbøl, Danmark |
11. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Delingsfører til Totalforsvarsstyrken i Vestdanmark |
Skive, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Delingsfører til Totalforsvarsstyrken i Østdanmark |
København, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Gruppefører (sergent) til Totalforsvarsstyrken i Vestdanmark |
Skive, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Gruppefører (sergent) til Totalforsvarsstyrken i Østdanmark |
København, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Kompagnichef ved Totalforsvarsstyrken i Vestdanmark |
Skive, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Kompagnichef ved Totalforsvarsstyrken i Østdanmark |
København, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Næstkommanderende (oversergent) til Totalforsvarsstyrken i Vestdanmark |
Skive, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Stabsstøtte (seniorsergent) til Totalforsvarsstyrken i Vestdanmark |
Skive, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstilling – Stabsstøtte (seniorsergent) til Totalforsvarsstyrken i Østdanmark |
København, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstillinger – Kommando- og forsyningsbefalingsmand (oversergent) til Totalforsvarsstyrken i Vestdanmark |
Skive, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstillinger – Kommando- og forsyningsbefalingsmand (oversergent) til Totalforsvarsstyrken i Østdanmark |
København, Danmark |
12. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Rådighedsstillinger – kaptajner af reserven til Danske Artilleriregiment |
Oksbøl, Danmark |
13. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
CIS befalingsmand i S6 ved Command Support Battalion |
Fredericia, Danmark |
23. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
CIS-operatører ved CIS kompagni/Brigade i Fredericia |
Fredericia, Danmark |
23. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Næstkommanderende /deling til Uddannelseskompagniet ved Føringsstøtteregimentet |
Fredericia, Danmark |
23. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
Sergenter til Føringsstøtteregimentet |
Fredericia, Danmark |
23. juni, 2024 - Kl. 23.59 |
To elektronikmekanikere til Vedligeholdelsessektionen ved CIS- Kompagni/ Brigade (genopslag) |
Fredericia, Danmark |
23. juni, 2024 - Kl. 23.59 |